28 maja grupy: Żabki i Pszczółki odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne i zagrodę edukacyjną „Ranczo Artemidy” położoną w urokliwej miejscowości Nowa Góra. Przedszkolaki wzięły tam udział w „Żywych lekcjach gospodarskiej tradycji” w czasie których dowiedziały się, jak dawniej wyglądało życie w domu i zagrodzie. Dzieci poznały dawne narzędzia używane do prania, prasowania, szycia, wyrabiania masła, itp. Zwiedziły również stajnię i kurnik. Pszczółki wzięły też udział w warsztatach  „Od gęsiego pióra po długopis”, ale oczywiście największą frajdę sprawił wszystkim kontakt z żywymi zwierzętami. Niektóre przedszkolaki po raz pierwszy w życiu zobaczyły pawia, dotknęły runa owcy, nakarmiły osiołka i króliki. Ciekawym doświadczeniem było też dojenie krowy. Jednak niezaprzeczalnie najbardziej zapamiętana przez dzieci będzie przejażdżka na koniu oraz bryczką.

Wycieczka zakończyła się zjedzeniem kiełbasek z grilla, a do domu oprócz wspomnień dzieci zabrały własnoręcznie zasadzoną roślinkę.