07 czerwca 2022r grupa Pszczółek, Jagódek i Żabek wybrała się na wycieczkę . W ZOO dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z odległych, egzotycznych krajów. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Największy podziw wzbudziły żyrafy, słonie, pingwiny i foki. Ogród Zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu a bezpośrednia obserwacja zwierząt sprawiła, iż zdobyte wiadomości podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci przedszkolaków.

To jednak nie koniec wrażeń, bo potem udaliśmy się do Fabryki Cukierków, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach karmelarskich. Dzieci uczestniczyły w pokazie, który od początku do końca wyjaśniał produkcję cukierków i lizaków. Na naszych oczach z gorącego karmelu powstawały kolorowe cukierki. Mieliśmy przyjemność skosztować  jeszcze ciepłych karmelków i przekonania się czy rzeczywiście  smakują tak dobrze jak  wyglądają. Nie tylko kosztowaliśmy, ale też  uczestniczyliśmy w ręcznej produkcji słodyczy. Każde dziecko własnoręcznie przygotowało swojego lizaka. Na zakończenie dzieci otrzymały certyfikat Małego Karmelarza oraz paczuszki z cukiereczkami.

Po ,,słodkiej przygodzie” udaliśmy się na krakowski Rynek, oglądaliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, Pomnik Mickiewicza, słuchaliśmy hejnału. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.