Szkoła Podstawowa przystąpiła do projektu „Jestem Eco. Wiem, rozumiem, działam”, otrzymując dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadań związanych z ekologią. Dzięki temu nasze przedszkole miało możliwość 13 i 14 września gościć panią ornitolog z Zespołu Parków Krajobrazowych w Krakowie.
 Dzieci poznały pracę oraz zadania związane z tym zawodem, miały szansę posłuchać najciekawszych odgłosów ptaków oraz obejrzeć przyniesione przez panią gniazda i pióra. Starsze dzieci z grupy Motylki i Biedronki udały się dodatkowo do pobliskiego lasu, aby zobaczyć, na czym polega praca ornitologa w terenie oraz poszukać różnych gatunków ptaków w koronach drzew.