W niedzielę 11 czerwca po raz czwarty odbył się festyn rodzinny „Trzy godzinki dla rodzinki”.

To z pewnością dobry czas, by pobyć razem, zintegrować się, a przy okazji obejrzeć występy naszych dzieci i ich dokonania.

Jak co roku i tym razem organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Były piękne przedstawienia przedszkolaków, dowcipne uczniów klasy III b i gimnazjalistów. Uczniowie gimnazjum tym razem pokazali „Piękną i bestię” po angielsku.

Z kolei nogi same podrywały się do tańca, kiedy oglądaliśmy krakowiaka i taniec młodzieżowy w wykonaniu uczniów z podstawówki i gimnazjum. Prawdziwy popis tanecznego kunsztu zaprezentowali Oliwia Sioła i jej partner Tomasz Kłosowski w tańcach latino i standard. Należy wspomnieć, że mają oni na swoim koncie sporo nagród i wyróżnień w licznych turniejach. Następnie swymi umiejętnościami popisywały się dziewczyny z działającego w naszej gminie i szkole studia ruchu SK-art i Aktiv Mięta z Jerzmanowic.

Później przyszła pora na coś dla ucha. Mogliśmy posłuchać laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej; Magdy Kochanik, Marceliny Baran, Marysi Baranik oraz Zuzi Dębskiej i Oliwii Sioły.

Oprócz tego co działo się na scenie, mieliśmy szereg imprez towarzyszących.

Obok sali gimnastycznej odbywał się pokaz BRD- Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tradycyjnie już najmłodsi mogli bawić się w dmuchanym zamku, poszaleć na zjeżdżalni, czy pojeździć na kucyku. Kiedy poczuli ochotę na cos słodkiego mogli zakupić watę cukrową lub, co z pewnością było lepszym wyborem, poczęstować się świeżutkimi owocami.

Nie mogło oczywiście zabraknąć malowania buziaków, „wesołych ciasteczek”i loterii fantowej, w której każdy los wygrywał.

Dla każdego było coś dobrego, zarówno dla ducha, jak i ciała. Toteż na placu przed szkołą i w środku budynku spragnieni mogli napić się dobrej kawy, skosztować pysznych ciast, zjeść gorącą grochówkę lub kiełbasę z grilla.

W wolnej chwili każdy chętny mógł wpisać się do Księgi Pamiątkowej jak również wyrazić swoje poparcie dla utworzenia w naszej szkole multimedialnej klasy języka angielskiego.

Tymczasem w salach lekcyjnych czekały inne atrakcje: animacje językowe oraz konkursy.

Pierwszy – to Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Szkoły– zgromadził on sporo amatorów tej intelektualnej rozrywki.

I miejsce zajął w nim Bartek Pabisek, II Bartosz Bigaj, III Krzysztof Gałka.

Następny konkurs, w którym można było wykazać się artystycznym zmysłem, to „Rodzinne kolorowanie”. Tu palma pierwszeństwa przypadła rodzinie Kordaszewskich, tuż za nimi uplasowała się rodzina Rosiów, a na trzecim miejscu rodzina Baraników. Wyróżnienia otrzymały rodziny Krawczyków, Babiuchów i Mąków.

Ostatnim mocnym akcentem tegorocznego festynu był mecz piłkarski o Puchar Proboszcza Parafii Przeginia. Radość nie miała granic, gdy po emocjonującej walce wygrali uczniowie z klasy sportowej ze szkoły podstawowej, drugie miejsce przypadło drużynie rodziców nr1, trzecie gimnazjalistom, a to nielubiane- czwarte- rodzicom nr 2. Ale i tak wszystkim należą się wyrazy uznania za wolę i chęć walki.

Mamy nadzieję, że każdy, kto przybył na festyn, znalazł dla siebie coś ciekawego i miło spędził czas, tym bardziej, że pogoda nam dopisała i dobre humory też.

Na zakończenie należy podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół, Radzie Rodziców, sponsorom, organizatorom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Wszyscy włożyli dużo wysiłku i zaangażowania w to, aby impreza wypadła jak najlepiej.

Zatem, do zobaczenia za rok!

M. Sygulska