,,O Ziemię dbajmy

Śmieci zbierajmy.

Do pojemnika wrzucaj butelki

To takie ważne a wysiłek niewielki.

Bardzo Was proszą, kochane dzieci

Pamiętajcie o segregowaniu śmieci.”

Jak co roku nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata”. W sobotę 23 kwietnia 2022r przedszkolaki wraz z rodzicami włączyli się w akcję ,,Sprzątanie Gminy Jerzmanowice-Przeginia”. Akcja ta jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych przez nas odpadów. Natomiast w piątek przedszkolaki również spisały się na medal, sprzątając plac przedszkolny  i teren wokół szkoły.

Zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów w ciągu całego roku. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które wielokrotnie powtarzane w perspektywie czasu stają się wielkie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w akcję!