„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

Dnia 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Wiele atrakcji czekało na dzieci na boisku sportowym; zabawy, konkursy,w różnych konkurencjach sportowych, zawodach i grach zespołowychmin; wyścigi w workach, slalom, tunel oraz zabawy z chustą animacyjną Klanza. Dzieci otrzymały również z tej okazji pamiątkowe medale. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo. To nie koniec  atrakcji  w przedszkoluw tym dniu w ramach zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych- pieczenia gofrów.Wspólnie z przedszkolakami przypomnieliśmy  zasady bezpieczeństwa podczas obsługi urządzeń elektrycznych oraz zasady zachowania higieny obowiązującej podczas przygotowywania i spożywania posiłków.Dzieci poznały składniki i sposób wykonywania tego smakołyku, z wielkim zapałem odmierzały składniki, mieszały, wyrabiały ciasto, następnie obserwowały ich wypiek. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż wypieki będą gotowe. Gofry wyszły znakomicie. Największą  atrakcją było oczywiście konsumowanie upieczonych gofrów z wybranymi dodatkami wg. indywidualnych preferencji smakowych. Było  smacznie i zdrowo, bo głównymi dodatkami do gofrów były owoce. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Zarówno zajęcia kulinarne, jaki degustacja gofrów dostarczyły dzieciom ogromnej radości i frajdy.

Z tej okazji składamy wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, aby Wasze Święto było radosne, kolorowe i wypełnione dobrą zabawą. Zawsze niech towarzyszy Wam uśmiech i radość a każdy dzień będzie niezapomnianą przygodą. Zakończeniem tego radosnego dnia były pamiątkowe zdjęcia.