Bezpieczeństwo dzieci na drodze to priorytet dla nas wszystkich. Mieliśmy okazję przekonać się o tym w naszym przedszkolu. Tuż przed feriami odwiedził nas Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Pan Adam Piaśnik oraz Pani Marta Baran i Pani Agnieszka Hrabia.

Pan Wójt w sposób ciekawy i humorystyczny uświadamiał dzieciom jak zachować się na ulicy i o czym trzeba pamiętać, aby być bezpiecznym w drodze do przedszkola. Szczególną uwagę zwrócił na sygnalizację świetlną koło przedszkola oraz jak należy z niej korzystać, aby bezpiecznie przejść przez ulicę. Podkreślił również, jak ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką ze strony Pana Wójta. Przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe, które obiecały zawsze nosić.

Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego oraz miłą niespodziankę.

Marta Kania