Drodzy Rodzice,

Miło nam poinformować, że po raz kolejny przystępujemy do realizacji Ogólnopolskiego Programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

W tym roku akcja będzie przebiegać pod hasłem „ZDROWA PIRAMIDA DZISIAJ NAM SIĘ PRZYDA”.

W czasie jej realizacji będziemy podejmować

z dziećmi zagadnienia Piramidy Zdrowego Żywienia i przeanalizujemy każde z jej pięter. Motywem przewodnim zajęć będzie bajka pt.” Podróż do wnętrza piramidy”. Dzieci zaprzyjaźnią się ze zwierzakami Zdrowego Zakątka, które pomogą kształtować u dzieci nawyk zdrowego odżywiania się.

Program akcji jest opracowany w taki sposób aby zdobywanie wiedzy przeplatało się z zajęciami plastycznymi, praktycznymi, słuchaniem piosenek, uczeniem się wierszyków i aktywnością fizyczną.

Więcej informacji w zakładce Akademia Zdrowego Przedszkolaka (w menu po lewej stronie)