12 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odwiedzili Przedszkole w Przegini prowadząc zajęcia profilaktyczne dla najmłodszych.

Podczas wizyty policjanci edukowali przedszkolaków, przekazując im najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa. Omówione zostały zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpiecznego zachowania w kontaktach z nieznajomymi i agresywnymi psami.

Każde dziecko mogło zobaczyć z bliska najważniejsze przybory, którymi posługuje się policjant w codziennej służbie oraz przymierzyć czapkę policyjną.

Szczególną atrakcją dla dzieci okazał się radiowóz policyjny i dwa motocykle.

Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski oraz paszport bezpieczeństwa z własnym odciskiem palca. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem.