W październiku 2013 r. w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Krakowie. Obraz 055Przedszkolaki serdecznie powitały gości i zainteresowaniem słuchały zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze, zasad ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzieci miały okazję poznać wybrane aspekty trudnej służby policyjnej.Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. W trakcie spotkania dzieci chętnie dzieliły się spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń. Oglądały z zaciekawieniem kolorowe plansze i aktywnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Brały udział z bohaterami kreskówki w Quizie na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

Serdecznie dziękujemy policjantom za spotkanie.

Wszystkim przedszkolakom, życzymy bezpiecznego poruszania się po jezdni!

Marta Kania