W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennego mycia zębów, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom konieczności profilaktyki i higieny jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała  na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Chętne  dzieci mogły usiąść na fotelu i sprawdzić czy mają zdrowe ząbki. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie stomatologicznym. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Było to wartościowe spotkanie, podczas którego przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie otrzymały drobne upominki. Mamy nadzieję, że będą systematycznie go odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

23 kwietnia tj. wtorek- swoje święto mają książki. W tym dniu nasze przedszkole odwiedziła graficzka, projektantka książkowa i ilustratorka Michalina Jurczyk. Pani Michalina opowiedziała naszym Przedszkolakom na czym polega jej praca, pokazała w jaki sposób tworzy ciekawe ilustracje do książek nie tylko w sposób tradycyjny, ale również z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych. Niezwykle ważne jest tworzenie atrakcyjnych i pasujących do treści okładek, które przyciągają wzrok przyszłych czytelników.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki grupa „ŻABKI” wzięła udział w cyklu spotkań z bibliotekarką Biblioteki Publicznej w Przegini. Dzięki przesympatycznej pani Gabrysi Przedszkolaki miały okazję poznać dzieła genialnych pisarzy np. Bohdana Butenki, Ewy Kozyra- Pawlak czy Tomasz Rożka. Dzieci z wypiekami ma twarzy słuchały czytanych dzieł literatury dziecięcej, bardzo podobały im się także kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Bardzo dziękujemy Pani Gabrysi za miłe i sympatyczne spotkania i niecierpliwością czekamy na następne.