9 maja wszystkie grupy wybrały się do OSP w Przegini. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt pożarniczy oraz wozy strażackie . W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest ta praca. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki obejrzały strój strażaka i z wielką ochotą przymierzali hełm. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego oraz lanie wody z węża. Dzieci brały tez udział w różnych konkurencjach. Na zakończenie dostali pyszne słodkości i soczki. Dzieci wróciły szczęśliwe i pełne niezapomnianych wrażeń. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie Strażakom.

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennego mycia zębów, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom konieczności profilaktyki i higieny jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała  na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Chętne  dzieci mogły usiąść na fotelu i sprawdzić czy mają zdrowe ząbki. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie stomatologicznym. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Było to wartościowe spotkanie, podczas którego przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie otrzymały drobne upominki. Mamy nadzieję, że będą systematycznie go odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!