Przedszkolaki w ramach zajęć postanowiły przygotować  zimowe przetwory – kiszenie ogórków i kapusty. Po przygotowaniu i umyciu słoików  oraz ogórków dzieci przystąpił do pracy w grupach.  Każdy miał jakieś zadanie do wykonania;  układanie ogórków w słoikach, obieranie czosnku, wsypywanie przypraw, wkładanie kopru , chrzanu , gorczycy oraz przygotowanie zalewy pod bacznym okiem pani. Kolejnym wyzwaniem było kiszenie kapusty. Przystąpiliśmy do szatkowania kapusty na szatkownicy,  tarcia marchewki, przekładania warstwami, solenia , nakładania do słoika i ubijania. Zamknięte słoje  umieściliśmy w kąciku przyrody. Po tygodniowym” leżakowaniu” ogórków w słojach przystąpimy do degustacji wykorzystując je do kanapek na śniadanko. Już niedługo będziemy mogli ocenić efekty naszej pracy.     

                                                                                                                             Teresa  Sadyn

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA