Dnia 14.02.2014r w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Walentynki w naszym przedszkolu odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania z sobą na wzajem. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek a w szczególności to, że należy dzielić się z drugą osobą pozytywnymi emocjami. Dzieci wykonały przepiękne czerwone serduszka, przelewając swą kreatywność na karty papieru a następnie obdarowały tzw. Walentynką swoich ulubionych kolegów i koleżanki. Walentynki były szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy przedszkolaka życzliwego wobec innych, potrafiącego powiedzieć i podarować drugiemu coś miłego. Kultywowanie wartości dobrego wychowania jest częścią koncepcji naszej pracy realizowanej codziennie. W tym dniu dało się zauważyć , że wielka przyjaźń była bardziej obecna, niż w pozostałe dni Dzieci z wszystkich grup z wielkim zaangażowaniem włączyły się do wspólnej zabawy i wyśmienicie się bawiły. To właśnie tu w przedszkolu, nawiązują pierwsze najbardziej przeżywane i niezapomniane przyjaźnie, sympatie. Na pamiątkę tego szczególnego dnia wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Teresa Sadyn