W dniu 06.06.2014 r. w Samorządowym Przedszkolu w Przegini odbył się I Turniej Szachowy. Na starcie stanęło 12 młodych adeptów królewskiej gry, wyłonionych w wyniku rekrutacji. Dzieci rozegrały po 4 rundy systemem szwajcarskim, tempem 15 minut na rozegranie całej partii.

W otwarciu turnieju uczestniczyła Dyrektor Przedszkola pani Tatiana Saternus, a w przerwie między kolejnymi rundami, również Dyrektor Zespołu Szkół pan Robert Luty przekazał małym szachistom kilka ciepłych słów. Sędzią zawodów była pani Monika Kumor.

W zawodach bezkonkurencyjny okazał się Jakub Kowal, który zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Izabela Baran, a trzecie: Kacper Tarnowski.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo otrzymała medale.

Wszystkim zawodnikom, a w szczególności wygranym GRATULUJEMY!

Zajrzyjcie do galerii…

Monika Kumor