Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Zorganizowaliśmy w ,,Kąciku książki” wystawę ulubionych bajek, dzieci miały okazję do oglądania i zaprezentowania znanych utworów literackich. W czasie zajęć poznały baśń pt ,, Księżniczka na ziarnku grochu”.Wykonały prace plastyczne, które umieściły na wystawce. Tego dnia wybraliśmy się też z wizytą do biblioteki szkolnej. Tam spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem pani bibliotekarki. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece a także dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Wszystkim dzieciom spodobała się wizyta w bibliotece. Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

Na pamiątkę tego spotkania wykonaliśmy zdjęcia.

Teresa Sadyn