W dniu 09.01.2014 r nasze przedszkole gościło pielęgniarkę – panią Magdalenę, która ubrana w strój służbowy opowiadała o wykonywanym przez siebie zawodzie. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w każde słowo i radę przekazywaną przez mówczynię. Pani pielęgniarka zaprezentowała nam proste zabiegi np. założenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, mierzenie ciśnienia oraz robienie zastrzyków choremu pacjentowi „MISIOWI” itd. Wiele radości sprawiło dzieciom samodzielne wykonywanie zabiegów pielęgniarskich akcesoriami pozostawionymi przez panią Magdę na swych małych pacjentach misiach i lalkach. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od naszego gościa pyszne witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Bardzo dziękujemy pani pielęgniarce za poświęcony czas i przekazanie dzieciom tak wielu cennych informacji.

Magdalena Rogóż