Dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do pobliskiego Niepublicznego Ośrodka Zdrowia w Przegini. Przedszkolaki przy tej okazji, zwiedziły gabinety; lekarski, stomatologiczny i zabiegowy. Mali ,,pacjenci” dowiedzieli się więcej na temat, jak wygląda praca lekarza, stomatologa i pielęgniarki. W gabinecie zabiegowym miały możliwość skorzystania z wagi lekarskiej, badania wzroku, Niecodziennym wydarzeniem była wizyta w gabinecie stomatologicznym, wszyscy odważnie usiedli na fotelu dentystycznym a także z wielkim zainteresowaniem oglądali różne przyrządy i przedmioty wykorzystywane w pracy.

Z okazji Dnia Służby Zdrowia, przedszkolaki złożyły wszystkim pracownikom życzenia, wręczyły kwiaty oraz wykonaną laurkę. Na pamiątkę tej wizyty każde dziecko otrzymało maseczkę, naklejki i komiksy oraz coś słodkiego. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z tej wizyty a niektórzy z nich zafascynowali się zawodami lekarza i pielęgniarki na tyle, że postanowili wybrać w przyszłości właśnie taki zawód. Wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcia.

Z okazji Dnia Służby Zdrowia wszystkim pracownikom pragniemy złożyć wyrazy uznania i wdzięczności za podejmowany trud w ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka oraz życzymy sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

Teresa Sadyn