Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nasze przedszkole zgłosiło organizatorom swój udział w obchodach DBI.

W dniach od 9 lutego do 28 lutego 2021r. dzieci będą uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce bezpiecznego korzystania z komputera, tabletu i smartfona, poznają czym jest internet i do czego służy.

Więcej informacji w zakładce Dzień Bezpiecznego Internetu 2021.