W roku szkolnym 2015/2016 nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpi do programu Akademia Wyobraźni Play-Doh.Akademia-Wyobrazni-Play-Doh_logotyp

O programie

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Każde przedszkole biorące udział w Programie otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, który umożliwia prowadzenie z dziećmi warsztatów rozwijających w nich zdolności plastycznie i wyobraźnię.W trakcie zajęć dzieci poznają różne techniki wykonywania prac, uczą się korzystać z przyrządów ogólnodostępnych w przedszkolach do modelowania ciastoliny.Karty zadań, które dostają w pakiecie materiałów opracowane są przez Artystę i metodyka wychowania przedszkolnego.Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, wszystko po to żeby rozwijać kreatywność u najmłodszych.

W ramach programu organizowane będą konkursy dla dzieci i rodziców

W ramach programu nasze przedszkole otrzymało zestawy kolorowej ciastoliny, dzięki której będziemy rozwijać wyobraźnię naszych przedszkolaków.

Na stronie internetowej został też ogłoszony konkurs dla dzieci i rodziców. Szczegóły na stronie:

http://www.akademia-playdoh.pl/dlarodzicow,konkursy.html

Zachęcamy do udziału wszystkie przedszkolaki i rodziców.