,, Kto jest dzieci przyjacielem ?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele ?

Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały

Wiele serca w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy swego Misia ma !”

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

DSC01618

Dzień ten uczciły również dzieci z naszego przedszkola. W tym wyjątkowym dniu, każdy przedszkolak z uśmiechem na twarzy przekroczył próg swojej sali, przynosząc ulubionego Pluszowego Misia. Małe czy duże, nowe czy nieco zniszczone przytulaniem, wszystkie pluszaki były w centrum zainteresowania. Dzieci tuląc swoje maskotki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyły, śpiewały piosenki, słuchały opowieści, bajek o innych misiach. Poznały historię Pluszowego Misia oraz miały możliwość zaprezentowania swojej maskotki podczas Parady Misiów w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Na koniec wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną na temat ,,Pluszowy miś”, .a także wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, które zamieszczone są poniżej. Był to dzień pełen wrażeń. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przeminęła. ,,Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w galerii

Teresa Sadyn