„Dziś w przedszkolu mamy modę,

dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają :

krany mocno zakręcają,

aby woda nie kapała,

i do zlewu uciekała „.

22 marca w naszym przedszkolu odbył się dzień wody. W tym dniu dzieci  ubrane na niebiesko dowiedziały się w jaki sposób można oszczędzać wodę podczas codziennych czynności. Przedszkolaki wieloma zmysłami doświadczyły kontaktu z wodą oraz eksperymentowały z nią. Badały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz sprawdzały co pływa a co tonie. Pamiętajmy : Nie marnujmy wody!

21 marca  obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki-  Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki na znak solidarności z osobami z  tym schorzeniem ubrały dwie różne skarpetki nie do pary. Zakładając te niepasujące skarpetki chciały zwrócić  na siebie uwagę, a tym samym zwrócić  uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa.

Witaj Wiosno…

Dni poprzedzające Wielkanoc to czas refleksji i przygotowań świątecznych. Dzieci z naszego przedszkola także przygotowują się do świąt m.in. poprzez udział w warsztatach, podczas których samodzielnie dekorowały koszyczki wielkanocne. Zajęcia te, były doskonałą okazją miłego spędzenia czasu oraz wprowadziły uczestników w wielkanocny nastrój.

„Matematyka nigdy nie jest nudna,

Wcale także nie jest trudna….”

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma również swoje święto, z tej okazji Przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jaki i starszych. Dzieci m.in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, układały rytmy. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem oraz muzyczno – ruchowych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłyną w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale.